آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6031
بازدید کل : 254470
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 9:47
حوزه نمايندگي ولي فقيه
مراسم جشن ميلاد امام رضا (ع) در اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام مراسم جشن ميلاد امام رضا (ع) در محل نمازخانه اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام و با حضور مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهادكشاورزي استان برگزار گرديد.

در اين مراسم ابتدا حاج آقا هواسي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در اداره كل منابع طبيعي استان ضمن عرض تبريك به مناسبت فرا رسيدن دهه كرامت، ميلاد كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (س) و امام مهرباني ها حضرت رضا (ع) گفت: همه ائمه ما اهل كرامت هستند و هركس مي خواهد اهل بهشت باشد بايد يكي از نشانه هاي كرامت را داشته باشد كه يكي از اين نشانه ها خدمت رساني به مردم مي باشد، و دومين نشانه اين است كه در برابر نعمت الهي شكر گزار باشد، سوم اينكه نيازمندان و محرومين را شناسايي كرده و به آنان ياري رساند.

دكتر شاهمراديان مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه نيز در اين مراسم به بيان ويژگي ها و خصوصيات امام رضا پرداخت و گفت: شناخت نفس مقدمه اي براي شناخت ذات حق تعالي مي باشد و كسي كه خدا را فراموش كند نفس ناطقه خود را فراموش مي كند و تفاوتي با حيوان ناطق نخواهد داشت.

ايشان در ادامه به خصلت هاي انسان مومن اشاره نمود و گفت: انسان مومن سه خصلت را دارا مي باشد 1- پنهان كردن اسرار خلق كه يكي از ويژگي هاي پروردگار مي باشد. 2- مدارا نمودن با مردم و خوش رفتاري با خلق خدا كه يكي از ويژگي هاي پيامبر خدا مي باشد. 3- صبر در تنگدستي و پريشان حالي كه يكي از ويژگي هاي ولي خدا مي باشد.

در پايان اين مراسم نيز با طرح سوالاتي از زندگي امام رضا (ع) به 13 نفر از برندگان جوايزي اهدا گرديد.

==CEPFG==

 

 
 
 
كارگاه آموزشي حجاب و عفاف در اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام كارگاه آموزشي حجاب و عفاف با حضور مديركل، مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه، روابط عمومي و بانوان شاغل در اداره كل منابع طبيعي استان در محل سالن جلسات اين اداره كل برگزار گرديد.

دكتر احمدي مديركل منابع طبيعي استان ضمن تقدير و تشكر از زحمات و تلاش هاي بانوان اين اداره كل در انجام امور محوله گفت: رعایت حجاب و عفاف از مولفه های مهم جامعه اسلامی است و اشاعه آن بدون همکاری و مشارکت مردم و مسئولین امکان پذیر نیست.

ايشان اضافه کرد: رعایت حجاب و عفاف مختص زنان نیست و باید در بین تمامی اقشار جامعه این اصل نهادینه شود.

وي اشاعه و بسط فرهنگ حجاب و عفاف را از اولویتهای اين اداره كل خواند و گفت: باید پوشش حرفه ایی متناسب با شعار اسلامی را در كاركنان بیشتر از گذشته بسط داد.

در ادامه نيز حاج آقا هواسي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه گفت: 21 تيرماه سالروز قيام مردم مشهد عليه كشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاري شد.

ايشان گفت: روزي كه دژخيمان رضاخان، مردم معترض به كشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاك و خون كشيدند يكي از پليدترين توطئه هاي دشمنان اسلام در دوره معاصر كشف حجاب است.

رضاخان با طرح كودتاي 3 اسفند 1299 با حمايت و هدايت انگليس سركار آمد در صدد اجراي تز اسلام زدايي و جايگزيني ارزش هاي لبراليستي در جامعه بود كه از مهمترين پديده هاي اين طرح پديده كشف حجاب بود كه مجلس در 6 دي ماه 1307 قانون البسه را تصويب كرد كه بر اساس آن پوشش فرنگي براي مردم الزامي شد و مورد اعتراض مردم متدين، روحانيون و علما قرار گرفت و بيش از 1000 نفر در اين روز به دستور رضاخان در مسجد گوهرشاد به شهادت رسيدند.

ايشان در ادامه به آثار و اهميت حجاب اشاره نمود و گفت: از آثار حجاب موفقيت معنوي، مصونيت و آرامش و حفظ سلامت و زيبايي زن مي باشد.

در پايان نيز از بانوان نمونه تجليل به عمل آمد و به تعداد بانوان در اداره كل و شهرستان ها يك قواره چادر اهدا گرديد.


 

مراسم جشن سالروز ميلاد با شكوه سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، علمدار کربلا حضرت اباالفضل العباس (ع) و پیام رسان نهضت عاشورا حضرت امام سجاد (ع)، روز جانباز و روز پاسدار در نمازخانه اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام در اين مراسم كه با حضور ارادتمندان و دوستداران خاندان نبوت و امامت برگزار گرديد حجت الاسلام هواسي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در اين اداره كل ضمن عرض تبريك به مناسبت فرا رسيدن اين ايام گران قدر گفت: همه ائمه معصومين نور واحد هستند و براي هدايت بشر آمده اند به همين خاطر تكريم و يادشان لازم است اما در ميان معصومين (ع) حضرت امام حسين خصوصيات منحصر به فردي دارند كه ايشان را ويژه و خاص نموده است.

برخي از اين ويژگي ها عبارتند از: 1- اجابت دعا پيغمبر فرمودند: دعا در قبه امام حسين به اجابت مي رسد.

حضرت امام هادي (ع) وقتي بيمار شد مقداري پول داد و فرمود به كربلا زير قبه جدم اباعبدالله برويد و براي من دعا كنيد.

2- خاك كربلا: براي تبرك به مقدار كم قابل خوردن است و كدام خاك در اين عالم قابل خوردن است جز خاك كربلا؟

نه امام بعد از امام حسين سجدشان بر خاك كربلا بوده است.

حضرت علي (ع) وقتي از صفين برمي گشت به كربلا آمد خاك كربلا را برداشت بوسيد و بر صورت گذاشت پس خاك كربلا يكي از ويژگي هاي خاص امام حسين (ع) است.

3- زيارت ها و مناسبت ها: شب هاي مناسبتي همچون عيد قربان، عيد غدير، 27 رجب و ايام قدر زيارت امام حسين وارد شده است و زيارت امام حسين (ع) در شب هاي قدر به مصابه مصاحفه با 124 هزار پيغمبر است.

ايشان در ادامه به ميلاد امام سجاد (ع) اشاره نمود و گفت: يادگارهاي فراواني از اين امام به ما رسيده است كه زيارت هاي متعدد، خطبه هاي بسيار زيبا، رساله حقوق و دعاهاي ارزشمند صحيفه سجاديه از آن جمله مي باشد.

ايشان گفت: حضرت امام حدود 20 سال با پدر بزرگوارشان و 35 سال بعد از پدر در قيد حيات بودند، در اين دوران امام چند كار مهم انجام داد: 1- تبئين قيام عاشورا 2- تبئين معارف اسلامي در قالب دعا 3- تربيت شاگرد.

در پايان اين مراسم نيز سوالاتي از سخنراني حجت الاسلام هواسي مطرح گرديد و به 5 نفر از برندگان جوايزي اهداء گرديد.   
 
 
 
 
 
برگزاري جشن ميلاد امير مؤمنان حضرت علي (ع) در اداره كل منابع طبيعي استان ايلام

مراسم جشن سالروز ميلاد با شكوه مولاي متقيان حضرت علي (ع) در محل نمازخانه اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام در اين مراسم كه با حضور ارادتمندان و دوستداران خاندان نبوت و امامت برگزار گرديد حجت الاسلام هواسي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در اين اداره كل با اشاره به ويژگي هاي اخلاقي اميرالمؤمنين علي (ع) گفت: جايگاه امير المؤمنين در نزد آسمانيان و عرشيان بلندتر و شناخته شده تر از جايگاه آن حضرت نزد زمينيان است.

ايشان ادامه داد: علي (ع) كسي است كه خدا در آيات متعدد قرآن و پيامبر (ص) در ده ها خطابه و اهل بيت در صدها حديث و روايت مدح او را گفته اند و در مفاتيح الجنان زيارتي به نام غدير آمده است كه در آن به ده ها آيه قرآن در وصف اميرالمؤمنين (ع) اشاره شده است.

وي در پايان به روش هاي امر به معروف و نهي از منكر امير مؤمنان اشاره نمود و گفت: اين امام همام همواره اصلاح خويش را در اولويت قرار مي داد سپس از طريق لساني و عملي امر به معروف و نهي از منكر مي پرداخت و همواره از اين فريضه دفاع مي نمود.

در پايان مراسم نيز از بيانات حجت الاسلام هواسي سوالاتي مطرح شد و به برندگان جوايزي اهداء گرديد.

 
 
 
 
برگزاري نمازجماعت اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام
 
 
 
 
 
 
 
 

به مناسبت گراميداشت هفته منابع طبيعي يك دوره مسابقات فوتسال بين اداره كل و شهرستان هاي منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام با حضور مديركل و پرسنل برگزار شد.

این مسابقات با هدف ایجاد شور و شو ق مضاعف و هیجان و همچنین حفظ آمادگی جسمانی پرسنل برگزار شد كه تيم اداره كل توانست با پيروزي 8 بر 4 تيم شهرستان ها را شكست دهد.


 


چاپ | ارسال به ديگران |
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها