پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منابع طبیعی استان ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 25594
بازدید کل : 384381
آخرین بروزرسانی:
16 امرداد 1398 ساعت 10:33
بازدید : 48 12 مرداد 1398 ساعت 9:4 شماره :62614

اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منابع طبیعی استان ایلام
 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام: با عنایت مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی اعتبارت مناسبی برای منابع طبیعی کشور اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر احمدی در دیدار فرماندار دهلران، اظهار کرد: این میزان اعتبار در حوزه های، جنگل، بیابان و آبخیزداری استان هزینه می شود که بخشی عظیمی از آن در شهرستان دهلران هزینه خواهد شد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه زمان بندی شده  تا پایان سال 380 هزار متر مکعب کار آبخیزداری، 10هزار هکتار جنگل کاری  و 1500هکتار بیابان زدایی در استان انجام می شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام یادآور شد: از 130 میلیارد تومان اعتبارات تخصیص یافته به استان بیش از 40 میلیارد تومان در شهرستان دهلران در حوزه مهار ریزگردها، آبخیزداری، جنگل کاری، مرتع داری  و مدیریت چرا هزینه خواهد شد.

ایشان، تصریح کرد: در استان ایلام 642 هزار هکتار جنگل، 746 هزار هکتار مرتع 424 هزار هکتار بیابان وجود دارد که بیشترین بیابان با سطح 250 هزار هکتار در شهرستان دهلران است.

 وی بیان کرد: امسال 500 هکتار از بیابان های دهلران مالچ پاشی و 250 هکتار بیابان زدایی و 5 هزار هکتار نهال کاری می شود که برای این اقدامات 25 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه  استاندار ایلام توجه و نگاه ویژه ای به بحث منابع طبیعی دارد که این نشان از اهمیت نماینده عالی دولت به منابع طبیعی است.

 فرماندار دهلران نیز در این دیدار، اظهار کرد: توجه به منابع طبیعی از اولویت های بسیار مهمی است که در دستور کار ما قرار دارد.

مجید عسکری افزود: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان دهلران صورت گرفته است و اما این اقدامات نیازمند شتاب بیشتری است.

وی گفت: در بحث تخصیص اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان هم توجه خوبی شده است چرا که مهار ریز گردها، توسعه جنگل کاری و نهال کاری با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان دهلران این ضرورت را ایجاد کرده است که ما در بحث اعتبار نگاه ویژه ای به منابع طبیعی شهرستان  داشته باشیم.

 عسکری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان دهلران بیشترین بیابان را دارد باید  جذب اعتبارات ملی در کانون توجه باشد تا حجم کارها و اقدامات جهش داشته باشد 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها