پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیرکل منابع طبیعی استان عنوان کرد: توجهات استاندار ایلام به حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری ستودنی است.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 20298
بازدید کل : 384342
آخرین بروزرسانی:
16 امرداد 1398 ساعت 10:33
بازدید : 76 22 تير 1398 ساعت 8:56 شماره :61817

مدیرکل منابع طبیعی استان عنوان کرد: توجهات استاندار ایلام به حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری ستودنی است.
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: توجهات، حمایت ها، مساعدت ها، همراهی ها و همکاری های بی شائبه "قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام در حوزه های مختلف بویژه در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، ستودنی و شایسته تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار پایگاه خبری بازتاب ایلام دکتر"رضا احمدی" در دیدار جمعی از اهالی روستای "بهارستان" از توابع بخش چوار که به منظور تجلیل و قدردانی از خدمات مجموعه منابع طبیعی در دفتر وی حضور یافته بودند، اظهار داشت: منابع طبیعی و محیط زیست متعلق به همه مردم است و همگان باید در حفظ، توسعه، احیاء و حراست از این منابع عظیم خدادادی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه استان ایلام در حوزه جنگل کاری، نهالکاری و اجرای طرح های آبخیزداری، جزء استان های برجسته و برتر کشور است، بیان داشت: یکی از علل اصلی مهاجرت روستائیان به شهرها و حاشیه شهرها، کمبود آب و منابع آبی است و با اجرای طرح های آبخیزداری می توان امید، تلاش، کسب و کار، درآمدزایی، بهره وری و مهاجرت معکوس(از شهر به روستا) را مضاعف ساخت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با اشاره به اینکه آیین کلنگ زنی پروژه روستای "بهارستان" چند سال پیش و با حضور استاندار وقت(مهندس مروارید)صورت گرفت و بنا به دلایلی و از جمله مسائل و مشکلات مالی و اعتباری راکد مانده بود، یادآور شد: خداوند را بسیار شاکر و سپاسگزاریم که با تلاش و پیگیری بی وقفه اهالی روستا و با عنایت و حمایت"قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام و مجموعه همکاران منابع طبیعی؛ این طرح عظیم اجرایی شد و در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

دکتر"رضا احمدی" با بیان اینکه گواهی و شهادت می دهم که تلاش ها و زحمات "قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام در حوزه های مختلف و بویژه در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری؛ کم نظیر، ستودنی و شایسته تقدیر است، خاطرنشان ساخت: اگر توجهات، عنایات، حمایت ها و رایزنی های بی وقفه استاندار نبود، منابع طبیعی استان نمی توانست پروژه های خود را به درستی اجرایی کند و در سطح کشور به خوبی بدرخشد.

وی با اشاره به اینکه پروژه روستای بهارستان با ظرفیت و حجم تقریبی ۶۰ هزار مترمکعب، یکی از بزرگترین سازه های سنگی-ملاتی استان در حوزه آبخیزداری است، تصریح کرد: قطعاً با بهره برداری از این پروژه بزرگ؛ کسب و کار، باغداری و کشاورزی در این منطقه رونق خواهد گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با بیان اینکه وسعت، ارتفاع و حجم این سازه بسیار چشمگیر و نویدبخش مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبایی در منطقه است، تصریح کرد: برای جلوگیری از وقوع هر گونه خطرات احتمالی، تلاش خواهد شد تا علاوه بر نصب علائم هشداردهنده و شنا ممنوع؛ اطراف آن نیز بصورت کاملاً ایمنی و اصولی؛ فنس کشی و محصور شود.

دکتر" رضا احمدی" با اشاره به اینکه این اقدام ارزشمند و حرکت زیبای فرهنگی اهالی روستای "بهارستان" در تجلیل از خادمان شان، ستودنی و شایسته تقدیر است، گفت: ما هیچ شأن و جایگاهی جز نوکری و ارائه خدمت بی منت به مردم نداریم و این نوع نگاه و قدرشناسی مردم؛ وظیفه، مسئولیت و رسالت ما را دوچندان می کند.

وی با بیان اینکه طرح های آبخیزداری نقش بسزایی در کاهش فرسایش خاک، افزایش منابع آبی و سفره های زیرزمینی، رونق کشاورزی و باغداری، توسعه مناطق روستایی، ایجاد اشتغال و کسب و کار دارند و مانع مهاجرت روستائیان به شهرها می شوند، اظهار داشت: قطعاً با حمایت های بی دریغ مسئولان ارشد کشور، استاندار، نمایندگان و دیگر مسئولان استانی؛ شاهد توسعه و شکوفایی روستاهای استان خواهیم بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با اشاره به اینکه مردم با فرهنگ و طبیعت دوست استان ایلام، بهترین حافظان منابع طبیعی و محیط زیست اند، تصریح کرد: از اهالی با فرهنگ و قدرشناس روستای بهارستان به خاطر همراهی و همکاری با منابع طبیعی و مشارکت در اجرای این سازه های آبخیزداری صمیمانه تشکر می کنیم و امیدواریم در حفظ و حراست از این سازه عظیم پایین دستی نیز نهایت دقت و تعامل را داشته باشند و با فرهنگ سازی مناسب، تمام جوانب و نکات ایمنی را رعایت کنند تا خدایی ناخواسته شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها