پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در یک طرح ابتکاری و برای اولین بار در کشور: راه اندازی گشت حفاظت هوایی منابع طبیعی ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 82460
بازدید کل : 371719
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 49 17 تير 1398 ساعت 14:5 شماره :61656

در یک طرح ابتکاری و برای اولین بار در کشور: راه اندازی گشت حفاظت هوایی منابع طبیعی ایلام

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام: در راستای پیشگیری از حریق در جنگل های استان ایلام یگان حفاظت هوایی و گشت هوایی کنترل و پایش جنگل های استان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر احمدی در این خصوص گفت: در این طرح با همکاری بخش خصوصی و با استفاده از دو فروند هواپیمای سبک c42  به صورت روزانه و برای اولین بار در سطح کشور این گشت ها راه اندازی شده است و هفته ای ۱۸ ساعت بر فراز جنگل های استان پرواز صورت می گیرد.

ایشان در ادامه افزود: یکی از مهمترین عوامل تهدیدکننده جنگل ­های زاگرس، آتش­سوزی ­های عمدی و غیرعمدی است که در چند سال اخیر منجر به تخریب بخش وسیعی از این جنگل­ ها شده است از این رو مطالعه و ارائه تدابیر مدیریتی می­ تواند نقش مهمی را برای مقابله با این بحران ایفا کند.

وی گفت: در این راستا بازسازی و بهبود روحیه­ جوامع محلی نسبت به محیط پیرامون خود، فرهنگ­ سازی در بین روستاییان، زمینه ­سازی ایجاد عزم ملی در حفاظت از منابع ملی و دوری از مدیریت فقط دولتی در مدیریت و کنترل بهتر و علمی­ تر آتش­سوزی در جنگل در این مناطق پیشنهاد می ­گردد.

ایشان افزود: استفاده از گشت هوایی به دلیل تشخیص سریع و به موقع حریق به خصوص در مناطق کوهستانی و صعب العبور و انتقال سریع نیروهای اطفاء حریق نقش بسیار مهمی در مهار به موقع آتش سوزی ها خواهد داشت.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها