پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه هماهنگی با خلبان پورمند جهت پایش جنگل های استان
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 85428
بازدید کل : 371804
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 51 11 تير 1398 ساعت 13:45 شماره :61474

جلسه هماهنگی با خلبان پورمند جهت پایش جنگل های استان

  

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام جلسه هماهنگی بین مدیرکل منابع طبیعی استان و خلبان پورمند جهت پایش جنگل های استان در خصوص پیشگیری از حریق تشکیل شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در همین رابطه با بیان اینکه انبوه مراتع خشک دشت‌ها و نیز مزارع گندم و جو بروز آتش‌سوزی را به یک مخاطره محتمل در عرصه‌های طبیعی استان ایلام تبدیل کرده است بیان کرد: مهار سریع آتش در عرصه‌های طبیعی ایلام نیازمند بالگرد اطفا حریق است.

ایشان  با اشاره به وقوع ۳۰ فقره حریق در عرصه‌های طبیعی به‌ خصوص مزارع طی سال جاری تأکید کرد: بعد مسافت، پراکندگی، صعب‌العبور بودن و وسعت منابع طبیعی استان ایلام، از موانع اطفا سریع حریق  است و لذا باید برای مهار حریق احتمالی عرصه‌های طبیعی از تجهیزات لازم هم چون بالگرد استفاده کرد.

وی با بیان اینکه استان ایلام امسال به ۵۰ قلم تجهیزات اطفاء حریق با ارزش بیش از سه میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تجهیز شده افزود: در همین راستا بیش از ۹۰ نقطه بحرانی و فوق بحرانی شناسایی‌شده  است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ادامه افزود: تدابیری که در این خصوص اندیشیده شده عبارت‌اند از آموزش همگانی از طریق رسانه‌های جمعی، مدارس و مساجد، رصد و پایش آتش‌سوزی‌ها با استفاده از پهباد و سیستم ماهواره‌ای، انجام کشیک‌های شبانه‌روزی و همکاری با ارگان‌های مختلف عضو ستاد بحران است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها