پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مشارکت مردم، راهکار اصلی پیشگیری از آتش سوزی های جنگل ها و مراتع است
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 84315
بازدید کل : 371783
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 64 2 تير 1398 ساعت 8:39 شماره :61105

مشارکت مردم، راهکار اصلی پیشگیری از آتش سوزی های جنگل ها و مراتع است

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: کوچک‌ترین سهل‌انگاری و خطای انسانی و هرگونه اقدام نسنجیده ولو جزئی می‌تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمل خسارات جبران‌ ناپذیری منجر شود که به ‌منظور جلوگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی ضرورت ایجاب می‌کند همه مردم نکات ایمنی را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، سرهنگ فتحی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیان کرد:  برای اطفای هرگونه آتش‌سوزی احتمالی عرصه‌های طبیعی، نیروهای این یگان در سراسر استان به‌صورت آماده‌باش کامل بسر می‌برند وامیدواریم با همکاری شهروندان و گردشگران شاهد آتش‌سوزی در این عرصه‌ها نباشیم.

ایشان از عموم مردم خواست در هنگام سفرهای برون‌شهری خود از رفتارهایی همچون پرت کردن ته سیگار و چوب کبریت به این عرصه‌ها و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی جداً خودداری کنند.

وی جنگل‌ها و مراتع را امانتی الهی در اختیار کلیه مردم دانست و خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت و نظافت عرصه‌های طبیعی هنگام مراجعه به دامان طبیعت و عدم روشن کردن آتش در محیط‌های آسیب‌پذیر کمترین کاری است که هر یک از ما می‌توانیم برای صیانت از این امانت الهی انجام دهیم.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام تأکید کرد: شماره تلفن1504 امداد جنگل آماده دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص آتش‌سوزی یا هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی است که نیروهای این یگان به‌ صورت شبانه‌روزی پاسخگو هستند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها