پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استاندار_ایلام: ایلام پیشقراول بیابانزدایی و جنگل کاری در کشور است.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 84241
بازدید کل : 371778
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 92 27 خرداد 1398 ساعت 20:50 شماره :60888

استاندار_ایلام: ایلام پیشقراول بیابانزدایی و جنگل کاری در کشور است.

استاندار ایلام گفت؛ در ایلام بیش از ۶۰ هزار هکتار جنگل کاری صورت گرفته است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام مهندس آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با استاندار ایلام دیدار کرد.

استاندار ایلام در این دیدار استان ایلام را پیشقراول بیابانزدایی و جنگل کاری در کشور دانست و گفت؛ کارهای بسیارخوبی در حوزه ی بیابان زدایی و جنگل کاری در استان صورت پذیرفته است که در کشور کم نظیر است.


وی ادامه داد؛ در سال گذشته ۱۳ هزار هکتار و در مجموع بیش از ۶۰ هزار هکتار جنگل کاری در استان صورت گرفته است و این یک رکود بسیار خوب در کشور است.


استاندار ایلام در ادامه با اشاره به این مهم که با مشارکت مردمی بهره برداری بسیار خوبی هم در عرصه های طبیعی و هم در کاشت درختان مثمر صورت گرفته است، ادامه داد؛ علاوه بر این فعالیت ها اقدامات بسیار خوبی در بحث تقویت سفره های زیرزمینی نیز صورت گرفته است.

 

وی با عنوان این مطلب که مقرر نموده ایم در پیوست هر طرح و پروژه ای یک پیوست زیست محیطی باشد، افزود؛ در استان تاکید بسیار زیادی در بحث آبخیزداری و جنگل کاری و فعالیت های زیست محیطی صورت گرفته است و خوشبختانه این مهم با اقبال عمومی نیز مواجه شده است.


وی در پایان با بیان این موضوع که عرصه های منابع طبیعی و جنگل های استان اغلب صعب العبور است، تصریح نمود؛ امسال به دلیل بارش های کم سابقه و به جهت پوشش گیاهی فراوان در صورت آتش سوزی نیازمند بالگرد هستیم که می طلبد در این راستا اقدام فوری صورت پذیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها