پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یگان های حفاظت منابع طبیعی شهرستان های استان تجهیز شد.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 14367
بازدید کل : 357428
آخرین بروزرسانی:
2 تير 1398 ساعت 8:39
بازدید : 82 31 ارديبهشت 1398 ساعت 8:40 شماره :60005

یگان های حفاظت منابع طبیعی شهرستان های استان تجهیز شد.

 به منظور آمادگی کامل پرسنل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان یگان های حفاظت منابع طبیعی شهرستان های استان تجهیز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام به منظور آمادگی کامل پرسنل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان یگان های حفاظت منابع طبیعی شهرستان های استان تجهیز شد

دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: استان ایلام امسال به 50 قلم تجهیزات اطفاء حریق با ارزش بیش از سه میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تجهیز شد.

ایشان افزود: بیش از 90 نقطه بحرانی و فوق بحرانی شناسایی شده که باید در این مکان ها پایگاه اطفاء حریق ایجاد شود تا با استفاده از امکانات و نیروی انسانی نسبت به کنترل حریق اقدام شود.

وی گفت: خوشبختانه با توجه به بارندگی های شدید در سال 97 و 98 پوشش گیاهی در بهترین وضع ممکن قرار گرفته و باید تلاش کرد بحث آتش سوزی را به حداقل رساند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ادامه افزود: تدابیری که در این خصوص اندیشیده شده عبارتند از آموزش همگانی از طریق رسانه های جمعی، مدارس و مساجد، رصد و پایش آتش سوزی ها با استفاده از پهباد و سیستم ماهواره ای، انجام کشیک های شبانه روزی و همکاری با ارگان های مختلف عضو ستاد بحران است.

سرهنگ فتحی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز در این خصوص گفت: یگان حفاظت این اداره کل دارای 22 پاسگاه حفاظتی و 150 نفر پرسنل می باشد.

ایشان افزود: امسال به دلیل بارندگی های شدید و افزایش پوشش گیاهی این اداره کل اقدام به برپایی چادر و نصب کانکس در نقاط بحرانی استان نموده و کلیه افراد به وسایل اطفاء حریق از قبیل دمنده، فلاکس بک، آتش کوب و ... تجهیز شده اند و نیروهای یگان حفاظت به صورت شبانه روزی مشغول پایش و بررسی حریق احتمالی در این مناطق می باشند.

ایشان در خاتمه از مردم فهیم و طبیعت دوست استان خواست تا هر فرد خود یک حافظ طبیعت باشد و در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی در سطح جنگل و مراتع استان با شماره رایگان 1504 تماس بگیرند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها