پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عامل تصرف عدوانی اراضی ملی با حکم جایگزین حبس به قرق بانی محکوم شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 82548
بازدید کل : 371725
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 77 21 ارديبهشت 1398 ساعت 9:53 شماره :59705

عامل تصرف عدوانی اراضی ملی با حکم جایگزین حبس به قرق بانی محکوم شد

 

رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: عامل تصرف عدوانی اراضی ملی در دهلران با رأی قاضی دادگاه با حکم جایگزین حبس  به 300 ساعت قرق بانی منابع طبیعی محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام جوکار رئیس اداره حقوقی اظهار داشت: برای این فرد متخلف که در منطقه برتش دهلران اقدام به تصرف عدوانی 4 هکتار از اراضی ملی کرده بود مجازات حبس پیش بینی شده بود که به منظور فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی حکم جایگزین حبس در نظر گرفته شد.

 ایشان افزود: جهت پیشگیری از حریق درجنگل ها، مراتع و عرصه های منابع طبیعی در تابستان سالجاری با توجه به بارش نزولات الهی و پوشش گیاهی مناسب به عنوان خدمات عمومی رایگان برای این فرد متخلف به مدت 300 ساعت به عنوان نیروی قرق بان در مناطق جنگلی و مرتعی با نظارت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران در نظر گرفته شد.

وی گفت: چنانچه متهمان در اجرای حکم کم کاری یا کوتاهی کنند، با گزارش منابع طبیعی به دادگاه، حکم حبس در مورد وی اعمال می شود.

رئیس اداره حقوقی بیان داشت: صدور احکام جایگزین حبس راهکار مناسبی برای حفظ منابع طبیعی است که با همکاری  آقای مهدی باقری رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری در شهرستان دهلران انجام شده است.

در پایان رئیس اداره حقوقی از مسئولین نیروی انتظامی و مسئولین قضایی استان و شهرستان ها و بخصوص این قاضی محترم جهت همکاری و تعامل با اداره منابع طبیعی تقدیر و تشکر و اعلام نمود مجموعه منابع طبیعی پذیرای این چنین احکامی است که تأثیر شایانی در ترویج فرهنگ منابع طبیعی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها