پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 6 هزار میلیارد ریال برای جنگل کاری استان های زاگرس نشین هزینه می شود
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 27015
بازدید کل : 384391
آخرین بروزرسانی:
16 امرداد 1398 ساعت 10:33
بازدید : 103 6 ارديبهشت 1398 ساعت 18:14 شماره :59291

6 هزار میلیارد ریال برای جنگل کاری استان های زاگرس نشین هزینه می شود

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال 6 هزار میلیارد ریال برای توسعه جنگل کاری در مناطق زاگرس نشین هزینه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا مهندس آقایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح های جنگل کاری و آبخیزداری شهرستان دهلران به خبرنگار ایرنا گفت: از 14 میلیون هکتار عرصه جنگلی کشور 6 میلیون هکتار آن در 11 استان زاگرس نشین قرار گرفته است.

وی افزود: تمرکز سال جاری در بحث مدیریت پایدار جنگل های زاگرس است که برای حفظ، احیاء و توسعه جنگل های زاگرس 6 هزار میلیارد ریال هزینه می شود.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به هزینه 600 میلیارد ریالی جنگل کاری سال گذشته در عرصه 25 هزار هکتار یادآور شد: امسال برای جنگل کاری در عرصه 50 هزار هکتار بالغ بر یک هزار میلیارد ریال هزینه می شود.

ایشان با اشاره به فعالیت سازه های آبخیزداری سال گذشته در بیش از 6 هزار نقطه کشور تأکید کرد: احیای مراتع در سطح یک میلیون و 25 هزار هکتار جنگل کاری از دیگر اقدامات سال گذشته است.

وی اضافه کرد: تاکنون در سطح 40 میلیون هکتار از اراضی کار کاداستر انجام شده که این امر نقش مهمی در تثبیت مالکیت، مستثنیات، حقوق مردم و رفع اختلاف بین دولت و مردم داشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از عملیات اجرایی 600 حوزه آبخیز در سال گذشته خبر داد و افزود: امسال این میزان به یک هزار و 200 هکتار افزایش می یابد و در این حوزه بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی استان ایلام را از حیث جنگل کاری در سال گذشته، استان برتر کشور عنوان کرد.

*جنگل کاری 2 هزار هکتار از عرصه های بیابانی دهلران

فرماندار دهلران نیز در گفت و گو با ایرنا به وسعت عرصه های بیابانی شهرستان اشاره کرد و گفت: توسعه جنگل کاری و اجرای طرح های آبخیزداری در این شهرستان ضروری است.

مجید عسگری با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 2 هزار هکتار از عرصه های بیابانی شهرستان جنگل کاری شده است، اظهار داشت: افزایش اعتبارات در این حوزه نقش مؤثری در جلوگیری از بیابان زایی در این شهرستان مرزی با این وسعت بیابان دارد.


وی افزود: سال گذشته هشت پروژه آبخیزداری با هزینه 30 میلیارد ریال در شهرستان دهلران اجرا شده که نیاز است با افزایش سقف اعتبارات این حوزه شاهد افزایش این طرح ها در شهرستان گرمسیری دهلران باشیم
.

دهلران دارای 94 هزار هکتار عرصه جنگلی است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها