پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ایجاد سایت گیاهان دارویی در نهالستان مهران
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 26063
بازدید کل : 384384
آخرین بروزرسانی:
16 امرداد 1398 ساعت 10:33
بازدید : 178 2 ارديبهشت 1398 ساعت 12:44 شماره :59200

ایجاد سایت گیاهان دارویی در نهالستان مهران

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهران از ایجاد سایت گیاهان دارویی درسطح یک هکتار از عرصه نهالستان گرمسیری مهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهران از ایجاد سایت گیاهان دارویی درسطح یک هکتار از عرصه نهالستان گرمسیری مهران خبر داد که در آن گونه های گل رز،گل مریم، نعنا فلفلی، زوفا، به لیمو و آویشن کاشت می شود.

ایشان همچنین در این خصوص اظهارداشت: توسعه همه جانبه گیاهان دارویی در عرصه های طبیعی مستعد شهرستان، نیازمند تدوین راهکارهای علمی و عملی کاشت، داشت و برداشت، ایجاد صنایع تبدیلی، بازار منسجم فروش و صادرات و حمایت دولتی است.

وی بیان نمود: گیاهان دارویی به دلیل آستانه تحمل بالا در برابر تنش های محیطی و نیاز کم به منابع آبی، برای کشت در شرایط سخت اقلیمی مناسب هستند و بدلیل نیاز کمتر به عملیات خاکورزی باعث کاهش فرسایش خاک می شوند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهران هدف از ایجاد این سایت را معرفی گونه های مناسب گیاهان دارویی بعنوان کاشت جایگزین غلات، حفظ منابع آب و خاک، کمک به افزایش درآمد و بهبود معیشت بهره برداران عنوان کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها