پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برخورد جدی یگان حفاظت منابع طبیعی ایلام با مخربان طبیعت
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 24807
بازدید کل : 384374
آخرین بروزرسانی:
16 امرداد 1398 ساعت 10:33
بازدید : 135 28 فروردين 1398 ساعت 12:46 شماره :59109

برخورد جدی یگان حفاظت منابع طبیعی ایلام با مخربان طبیعت

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام صیانت و حفاظت از منابع ملی را وظیفه همه دانست و گفت: گشت‌های شبانه روزی برای حفاظت و صیانت از رویشگاه‌های گیاهان دارویی استان برقرار است و یگان حفاظت منابع طبیعی ایلام با مخربان منابع طبیعی برخورد جدی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام سرهنگ فتحی به رویش زودهنگام گیاهان دارویی و مرتعی در استان اشاره و اظهار کرد: متأسفانه تخریب منابع طبیعی و بوته‌کنی گیاهان در اوایل فصل بهار باعث از بین رفتن و نابودی این گونه های گیاهی و تخریب منابع طبیعی خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام  از مردم استان خواست نسبت به حفظ و حراست از منابع ملی و عدم ریشه‌کنی گیاهان مرتعی و منابع ملی کوشا باشند.

سرهنگ فتحی اظهار داشت: برداشت و حمل هرگونه گیاه دارویی و چوب درختان جنگلی بدون اخذ مجوز از منابع طبیعی ممنوع بوده که بر اساس مواد یک تا سه قانون قاچاق اموال موضوع عایدات دولت، قاچاق کالا محسوب شده و علاوه بر ضبط مال، مجرم به پرداخت جزای نقدی و حبس جنحه‌ای محکوم می‌شود.

وی افزود: مردم اخبار مربوط به آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، چوب و زغال را با شماره تماس 1504 کد امداد جنگل و مرتع فرماندهی یگان حفاظت اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن علاوه بر حفاظت از عرصه‌های ملی با متخلفان برابر قانون برخورد شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها