پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح های مرتعداری درمنطقه حکیم خان شیر پناه شهرستان ایوان الگویی موفق در جهت حفاظت آب و خاک و تولید علوفه برای دامداران.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 14817
بازدید کل : 357451
آخرین بروزرسانی:
2 تير 1398 ساعت 8:39
بازدید : 110 24 فروردين 1398 ساعت 13:38 شماره :58972

اجرای طرح های مرتعداری درمنطقه حکیم خان شیر پناه شهرستان ایوان الگویی موفق در جهت حفاظت آب و خاک و تولید علوفه برای دامداران.

 

دکتر احمدی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام به همراه معاون فنی و معاون آبخیزداری، فرمانده یگان حفاظت ، رئیس مرتع اداره کل و رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ایوان وکارشناسان منابع طبیعی از طرح  مرتعداری منطقه حکیم خان شیر پناه در شهرستان ایوان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار کانال پیام طبیعت  در این بازدید مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: طرح های مرتعداری به منظور مدیریت پایدار منابع طبیعی با تحقق حفظ، احیا، اصلاح، توسعه، بهره برداری صحیح و استمرار تولید در مراتع انجام می شوند که در نهایت  بهتر شدن شرایط اقتصادی مرتعدار را به دنبال دارد و طرح مرتعداری حکیم خان شیر پناه به مساحت 360 هکتار توسط مجریان طرح  انجام گرفت.

ایشان با تأکید بر ضرورت حفاظت، مدیریت و اصلاح مراتع با مشارکت مردم بویژه بهره برداران، گفت: راهبرد اداره منابع طبیعی استفاد از ظرفیت های مردمی درحفاظت، مدیریت، اصلاح مراتع و اجرای طرح های مرتع داری است.

 وی با اشاره به نقش و کارکرد مراتع درجلوگیری از فرسایش خاک، حفظ منابع آبی و تأمین علوفه برای دام، خاطرنشان کرد: مردم باید با در نظر گرفتن کارکردهای زیست محیطی مراتع بیشتر از این از منابع خدادادی حفاظت نمایند

وی با تأکید بر شناسایی سایر استعدادهای مراتع ایلام تصریح کرد: مراتع استان دارای توانمندی های بالقوه ای است که با شناسایی این ظرفیت ها، بستر مناسبی برای بهره برداری اصولی و بهینه از اراضی مرتعی با مشارکت جوامع محلی و دامداران ایجاد می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها