پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 48 پروژه آبخیزداری، اصلاح و احیای مراتع در استان ایلام اجرا شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6402
بازدید کل : 344656
آخرین بروزرسانی:
1 خرداد 1398 ساعت 8:51
بازدید : 136 22 اسفند 1397 ساعت 9:54 شماره :58249

48 پروژه آبخیزداری، اصلاح و احیای مراتع در استان ایلام اجرا شد

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت : امسال 48 پروژه آبخیزداری، اصلاح و احیای مراتع با اعتبار 110 میلیارد ریال جهت توسعه پایدار در مناطق مختلف استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رضا احمدی اظهار داشت: این پروژه ها در سطح 300 هزار هکتار با 163 هزار متر مکعب حجم سازه ها در مناطق مختلف استان اجرا شده است.

وی افزود: شهرستان دهلران با بیشترین میزان پروژه های آبخیزداری بیش از 50 درصد از این حجم را به لحاظ کارها و اعتبارات به خود اختصاص داده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام، اصلاح و احیای مراتع، نهال کاری، توسعه جنگل، کاهش عوامل تخریب عرصه ها، تهیه کاداستر اراضی ملی، مهار آتش و پیشگیری از وقوع آن را از جمله مهمترین برنامه های آبخیزداری در حوزه بیولوژیکی و بیومکانیکی نام برد.

احمدی، هدف از اجرای طرح های آبخیزداری را کاهش عوامل تخریب منابع طبیعی، حفاظت خاک، کنترل سیلاب ها و حفظ خاک و پیشگیری از فرسایش خاک و جلوگیری از هدر رفتن روان آبها برشمرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها