پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بودجه منابع طبیعی ایلام سال آینده چهار برابر می شود
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6071
بازدید کل : 344625
آخرین بروزرسانی:
1 خرداد 1398 ساعت 8:51
بازدید : 148 18 اسفند 1397 ساعت 10:59 شماره :57818

بودجه منابع طبیعی ایلام سال آینده چهار برابر می شود
 

استاندار ایلام گفت: عملکرد مثبت استان در زمینه درختکاری باعث افزایش چشمگیر اعتبارات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به میزان یک هزار و 600 میلیارد ریال در سال 98 شده است که افزایش بیش از چهار برابری را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در همایش روز درختکاری اظهار داشت: سال 97 اعتبار حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان 350 میلیارد ریال بود که این مبلغ قابل قیاس با اعتبارات اختصاص یافته سال آینده نیست.

وی افزود:  برای سال آینده پیش بینی شده که 40 هزار هکتار طرح های آبخیزداری ، آبخوان داری و درختکاری در ایلام انجام شود که 30 هزار هکتار درختکاری و 10 هزار هکتار بیابان زدایی انجام شود.

استاندار ایلام یادآور شد: سال جاری نیز 20 هزار هکتار بیابان زدایی در کانون های بیابانی و 20 هزار هکتار طرح های نهال کاری در حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری در استان ایلام صورت گرفت.

به گفته سلیمانی دشتکی تاکنون یک میلیون و 200 هزار متر مکعب طرح های آبخیزداری در استان ایلام و 60 هزار هکتار جنگل کاری انجام شده و باید برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط مردم درختان مثمر کاشته شود.

وی گفت: آموزش و فرهنگ سازی عمومی از راه های مهم و اصلی حفظ و حراست از عرصه های طبیعی است که نباید از آن غافل شد چرا که رفتارهای مخرب بشری باعث از بین رفتن اراضی جنگلی و مراتع شده است.

استاندار ایلام تاکید کرد: باید طرح های عمرانی و صنعتی بجز منفعت اقتصادی پیوست های زیست محیطی و اجتماعی نیز داشته باشند تا طرح ها در آینده مشکل ساز نباشند.

به گزارش ایرنا 15 تا 22 اسفند هر سال به نام هفته منابع طبیعی و درختکاری نامگذاری شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها