پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید ائمه جمعه استان از طرح های منابع طبیعی شهرستان مهران
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 7352
بازدید کل : 344728
آخرین بروزرسانی:
1 خرداد 1398 ساعت 8:51
بازدید : 140 11 اسفند 1397 ساعت 9:42 شماره :57310

بازدید ائمه جمعه استان از طرح های منابع طبیعی شهرستان مهران

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر احمدی در حاشیه بازدید ائمه جمعه استان از طرح های موفق منابع طبیعی در شهرستان مهران اظهار کرد: مهمترین اهداف اجرایی طرح های بیابانزدایی و احیا در استان، حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی توسط مشارکت مستقیم مردم محلی، مبارزه با پدیده ریزگردها و تثبیت کانون های گرد و غبار بویژه در شهرستان مهران، ذخیره نزولت جوی و جلوگیری از بروز سیلاب و فرسایش خاک، مقابله با بیابان زایی، افزایش سرانه فضای سبز در استان و کشور، تلطیف هوا، کاهش گرمایش زمین و ترسیب و ذخیره سازی کربن است.

حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام نیز گفت: طرح های خوبی در حوزه جنگل کاری و بیابان زدایی در سطح استان صورت گرفته است و به همه مردم  توصیه می کنم در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری انشاله هر ایرانی بتواند یک درخت بکارد.

ایشان با بیان اینکه اهمیت حفظ منابع طبیعی بر کسی پوشیده نیست، بیان داشت : طبق منویات مقام معظم رهبری حراست از انفال طبیعی وظیفه ای همگانی است و همه اقشار مردم و نهادها در برابر عرصه ها مسئول هستند.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به نقش تریبون نماز جمعه در آگاهی بخشی مردم اشاره کرد و گفت: انتقال ماموریت‌ها و اقدامات صورت گرفته منابع طبیعی از تریبون نماز جمعه برای مردم تاثیرگذارتر است. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها