پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آبخیزداری ضامن توسعه پایدار
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 22266
بازدید کل : 384359
آخرین بروزرسانی:
16 امرداد 1398 ساعت 10:33
بازدید : 231 14 بهمن 1397 ساعت 10:54 شماره :56488

آبخیزداری ضامن توسعه پایدار

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در سال 98 و از محل صندوق توسعه ملی با برنامه ریزی منسجم نسبت به اجرای 175321 مترمکعب عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در 14 حوزه از 24 حوزه استان ایلام با اعتبار 106148 میلیون ریال نموده که تا کنون بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام مهندس پیری معاون آبخیزداری این اداره کل گفت: این پروژه ها ی مکانیکی از نظر خشکه چینی، گابیون بندی و سنگی ملاتی و پروژه های بیومکانیکی مانند چاله های فلسی شکل است.

ایشان افزود: سطح حوزه های اجرایی در سال 1397 از محل صندوق توسعه ملی در استان ایلام 116543 هکتار می باشد.

وی گفت: نقش مؤثر این پروژه ها در سال آبی جاری بسیار ملموس می باشند که علیرغم بارندگی های بیشتر از نرمال خوشبختانه شاهد خسارات سیل و فرسایش خاک به صورت قبل نبوده و تا کنون خسارت چشمگیر در حوزه های هدف مشاهده و گزارش نشده است.

بارش های فراتر از نرمال در ایلام بدون حادثه: 

مهندس پیری اضافه کرد: مردم شهر ایلام هر وقت صحبت از بارندگی می شود یاد سیل سال 1394 می افتند که زیر ساخت های شهر ایلام در اثر سیل دچار خسارات فراوان شد.

وی گفت: بعد از آن اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با جدیت تأمین امنیت شهر ایلام از خطر سیل را در دستور کار خود قرار داد و در همان زمستان سال 1394 و سال 1395 علیرغم تنگنا های اعتباری و مالی 24900 مترمکعب عملیات آبخیزداری را در بالادست شهر ایلام اجرایی کرد.

ایشان در ادامه افزود: در سال جاری که بارندگی های امسال خاطره بارندگی های فراتر از نرمال سال 1394 را تداعی می کند از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 4070 مترمکعب عملیات آبخیزداری شامل سازه های گابیون بندی و سنگی ملاتی با اعتبار 106148 میلیون ریال را در حوزه شهری ایلام اجرا نموده است خوشبختانه با برنامه ریزی صورت گرفته نقاط ضعف و خطر پذیر از نظر سیل خیزی شناسایی شد و قبل از بارندگی ها نسبت به اجرای این عملیات اقدام شد که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی 90 درصدی دارند.

ایشان گفت: این هدیه ارزشمند تقدیم به مردم خوب و فهیم و طبیعت دوست استان و شهر ایلام که در راستای حفاظت از جان و مال مردم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی که با عنایات مقام معظم رهبری صورت پذیرفته است و ان شاءالله با تداوم اعتبارات آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در سال آینده خطر سیل را به طور کلی از شهر ایلام دور نماییم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها