پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - امیدوار به آینده با خدمت عاشقانه
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 15182
بازدید کل : 357466
آخرین بروزرسانی:
2 تير 1398 ساعت 8:39
بازدید : 208 22 دی 1397 ساعت 9:21 شماره :55808

امیدوار به آینده با خدمت عاشقانه

 

استان ایلام یکی از استان هایی است که در معرض آسیب ریزگردها قرار دارد و سالانه بارها و بارها شاهد پدیده گرد و غبار در آن هستیم؛ هر چند کانون و خاستگاه این پدیده را کشورهای عربی میدانند اما با تغییر اقلیم مناطق جنوبی استان پتانسیل کامل این پدیده را در چند سال آینده دارند.

بدون تردید برنامه ریزی و نگاه به آینده می تواند تا حدود زیادی کارساز باشد و با تدابیر علمی این پدیده را مهار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار کانال هزارپیشه در بازدیدی که توسط اداره کل منابع طبیعی استان تدارک دیده بودند؛ جمعی از خبرنگاران استان فعالیت چند سال اخیر این اداره را در حوزه جنوب رصد کردند؛ آنچه در این بازدید یک روزه شاهد بودیم را نمی توان بصورت جامع در یک گزارش ارائه داد؛ ولی می توان گفت یک انقلاب بزرگ در حوزه جنگلداری به همت مدیرکل، معاونین و کارشناسان این اداره در حوزه جنوب و به ویژه مسیر مهران_دهلران شکل گرفته است و مهم تر از هر چیزی صرفاً می توان گفت؛ جز خدمت عاشقانه هیچ چیز دیگر نمی تواند منشاء این انقلاب سبز باشد.

از نهالستان واقع در شهرک اسلامیه که با تولید سالانه ۴ میلیون اصله نهال گرمسیری با مدیریت علمی یک خانم فعالیت می نماید؛ بازدید آغاز شد.

توضیحات جامع، مسلط و کاملاً علمی مدیر کل و معاونین حاضر، نوری نژاد و فتحی که هر دو با مدارک آکادمی دکتری عاشقانه از فناوری های نوین بهره برده اند؛ لذت بخش بود.

همت و تلاش پرسنل شهرستان مهران با مدیرت طاهری، یک جوان خوش آتیه نیز در این بازدید نمایان بود.

کیلومترها باید در میان جنگل طی کنید و اگر سرعت رشد و مقاومت نهال های کاشته شده را بدانید باید ١٠ سال آینده؛ کانون ریزگردها را زیباترین جنگل های استان دانست.

تا چشم کار می کرد چاله زنی و کاشت نهال مشهود بود؛ در توضیحات رضا احمدی مدیر کل منابع طبیعی استان که خود تخصصش دکتری جنگلداری است فقط و فقط می توان عشق به توسعه فضای سبز و ایجاد جنگل حس کرد؛ یک عطش عجیب و غریب برای ایجاد جنگل هایی فراتر  از رویا؛ آمارهایی که نشان می دهد استان ایلام رتبه اول کشور را کسب کرده است؛ و البته این آمار کاملاً محسوس و نمایان و متفاوت با سایر آمارهای مشکوک استان در حوزه های دیگر.

رضایت مردم که در این بازدید توسط خبرنگاران مورد مصاحبه قرار گرفتند از نکات مثبت این خدمت عالی بود.

در این بازدید آمارها همه نشان از یک انقلاب سبز می دادند و ترجیح می دهیم هیچ کدام از آمار ها را در این گزارش ننویسیم و با وجود ماهیت انتقادی این رسانه یک دست مریزاد جانانه و خسته نباشید صمیمانه به تمام عوامل اداره کل منابع طبیعی استان و در رأس آن مدیرکل توانای مجموعه گفته باشیم و این مژده را به مردم استان ایلام داده باشیم که با خدمت عاشقانه این مجموعه آینده ای سبز در انتظار فرزندانمان خواهد بود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها