پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز عملیات بیولوژیک مرتعداری در شهرستان ملکشاهی
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 13666
بازدید کل : 326232
آخرین بروزرسانی:
2 ارديبهشت 1398 ساعت 12:44
بازدید : 140 23 آبان 1397 ساعت 11:9 شماره :53756

آغاز عملیات بیولوژیک مرتعداری در شهرستان ملکشاهی
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملکشاهی گفت: اجرای عملیات بیولوژیک مرتعداری در سطح یک هزار و 840 هکتار از اراضی ملی این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا عبدالنور جعفری اظهار داشت: امسال عملیات بیولوژیک مرتعداری در هفت منطقه در سطح یک هزار و 840هکتار اجرا می شود که در صورت حفاظت و حراست از آن شاهد توسعه مراتع این شهرستان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و 100 میلیون ریال از محل اعتبارهای مصوب صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب منبی از حفاظت و حراست سرمایه های ملی اجرا می شود.

مدیر منابع طبیعی ملکشاهی با تاکید بر مشارکت جوامع محلی در حفاظت از عرصه های ملی یادآور شد: این طرح شامل بذرپاشی، بذرکاری، کپه کاری تبدیل دیم زارهای کم بازده کنتور فارو، حفاظت و قرق بوده و با همکاری و مشارکت مردم شهرستان انجام می گیرد.

جعفری اضافه کرد: همچنین در این راستا بذر گیاهان دارویی و مرتعی برای عملیات بیولوژیک و بیومکانیک اختصاص یافته که تاکنون از گونه‌های ماشک، اسپرس، یونجه، خلر، پروتریوم، آگروپاپیرون، آویشن ختمی و کاسنی در شهرستان ها توزیع شده است.

از مجموع 170 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی شهرستان ملکشاهی 114 هزار هکتار جنگل و 56 هزار هکتار مراتع است

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها