پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 2 هزار کیلوگرم ذغال از متخلفان در ایلام کشف شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 12911
بازدید کل : 326174
آخرین بروزرسانی:
2 ارديبهشت 1398 ساعت 12:44
بازدید : 168 20 آبان 1397 ساعت 8:24 شماره :53627

2 هزار کیلوگرم ذغال از متخلفان در ایلام کشف شد
 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی ایلام گفت: 2 هزار و 663 کیلوگرم ذغال از متخلفان در بازه زمانی ابتدای سال جاری تاکنون کشف و ضبط شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا سرهنگ غلامرضا فتحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:2 هزار و 663 کیلوگرم ذغال از متخلفان در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا کنون کشف و ضبط شده است و همچنین در این مدت 106 اِستر هیزم نیز کشف شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی 4.5 تن محصولات فرعی شامل برداشت انواع گیاهان و محصولات برداشت ممنوع جنگلی نیز کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی ایلام یادآور شد: امسال 96 فقره پرونده در خصوص کشف و ضبط هیزم، ذغال و گیاهان دارویی برای متخلفان تشکیل و افراد متخلف هم برای بررسی بیشتر پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
فتحی در مورد تولید هیزم و ذغال از سوی کبابی های منطقه مهدی آباد شهر ایلام یادآور شد: در این خصوص بررسی های لازم در حال انجام است هرچند هنوز جرم مشهودی محرز نشده است.

وی اضافه کرد: باتوجه به گسترده بودن اراضی جنگلی و مرتعی استان ایلام اقشار مختلف مردم به صورت خودجوش باید به عنوان جنگلبان عمل کرده و حافظ عرصه های طبیعی باشند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه منابع طبیعی موضوع را با تلفن گویای 1504 اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و 700 هزار هکتار از گستره 2 میلیون هکتاری استان ایلام را جنگل، مرتع و بیابان در برگرفته که شامل 642 هزار هکتار جنگل درختان بلوط و 790 هزار هکتار مرتع است.
استان ایلام سال گذشته رتبه نخست کشور در خصوص پیشگیری از آتش سوزی عرصه های جنگلی و مرتعی را از آن خود کرد.

به ازای پنج هزار هکتار جنگل در این استان تنها یک جنگلبان برای حراست از این مواهب خدادادی وجود دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها