پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ایلام پیشتاز در نهال کاری و توسعه جنگل در کشور
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 84260
بازدید کل : 371780
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 303 9 آبان 1397 ساعت 14:44 شماره :53338

ایلام پیشتاز در نهال کاری و توسعه جنگل در کشور
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از کاشت نهال و بذرکاری در سطح 10 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان در سال جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام دکتر رضا احمدی روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، ایلام را با این میزان کاشت نهال و بذر پیشتاز در جنگل کاری و توسعه جنگل در کشور نام برد.

وی نهال کاری کل کشور در سال 97 را 15 هزار هکتار و بذرکاری را 12 هزار هکتار نام برد که به ترتیب 7 هزار هکتار نهال کاری و 3 هزار هکتار بذرکاری آن در استان ایلام اجرایی شده است.

به گفته احمدی 47 درصد نهال کاری و 25 درصد بذرکاری در کشور به تنهایی در ایلام انجام می شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام همچنین در ریز توضیحات بیشتر این نهال کاری ها افزود: امسال 5790 هکتار نهال کاری و توسعه جنگل از محل صندوق توسعه ملی و 1300 هکتار نیز از محل اعتبارات استانی انجام شده است.

وی در ادامه به 3هزار هکتار بذرکاری در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امسال باران پاییزی بسیار خوبی را در استان ایلام شاهد بودیم و توانسیم از این وضعیت به نحو احسن استفاده وبذرکاری کنیم.

رضا احمدی گفت: کلیه بذرکاری ها با استفاده از گونه های اختصاصی و بومی منطقه بوده و با مشارکت جنگل نشینان در طرح های مدیریت پایدار و شرکت های احیا و بهره برداری جنگل انجام می شود که خودشان صاحبان عرفی این عرصه ها هستند.

به گفته مسئول اول منابع طبیعی استان ایلام 126 شرکت تعاونی در بحث حفاظت، احیا و بهره برداری از منابع طبیعی مشارکت دارند.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام در ادامه به اجرای طرح های آبخیزداری اشاره کرد و افزود: 34 پروژه آبخیزداری کلان در 14 حوزه آبخیز در ایلام در حال اجرا شدن است و این پروژه ها در کلیه شهرستان های استان و با مشارکت مردمان بومی و محلی در حال اجراست.

احمدی در خاتمه یادآوری کرد: 30 درصد از انجام پروژه ها به طور 100درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و مابقی به طور جد در حال پیگیری و اجراست.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها