پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان آبدانان: رانندگان تراکتور در فصل شخم از ورود به اراضی ملی خودداری کنند
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 82395
بازدید کل : 371714
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1398 ساعت 12:50
بازدید : 243 1 آبان 1397 ساعت 8:54 شماره :53060

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان آبدانان: رانندگان تراکتور در فصل شخم از ورود به اراضی ملی خودداری کنند

 

سید قدرت نوروزی فرد با اشاره به آغاز فصل کشت پائیزه اظهار کرد: متأسفانه با آغاز زمان شخم زمین‌های کشاورزی برخی سودجویان اقدام به شخم مراتع و اراضی ملی از جمله در مناطق دینار کوه و کلات مور موری می‌کنند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و به نقل از خبرنگار کانال طبیعت ایلام رئیس منابع طبیعی آبدانان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که برای جلوگیری از این پدیده انجام گرفت، برگزاری کلاس‌های توجیهی بود و در واقع منابع طبیعی سعی کرد با حضور در میان مردم و اهالی این روستاها  آنها را در این زمینه آگاه نماید.

وی با اشاره به اثرات زیانباری که شخم مراتع و عرصه‌های جنگلی در پی دارد، بیان کرد: متأسفانه در برخی موارد متصرفان در حجم وسیع اقدام به انجام این کار می‌کنند و به دنبال آن غنای خاک و پوشش مرتعی در اثر شستشو و شخم‌های عمیق از بین می‌رود.

 رئیس اداره منابع طبیعی عنوان کرد: در اکثر موارد افراد خاطی به قصد زمین‌خواری اقدام به شخم مراتع می‌کنند و پس از مدتی سعی در تصاحب اراضی مرغوب ملی دارند.

 

وی با بیان اینکه در موارد متعدد رانندگان تراکتور در دام افراد طماع و متصرفان قرار می‌گیرند، اظهار کرد: بر اساس قانون هر وسیله کشاورزی و  احشامی که در حین شخم اراضی ملی مشاهده شوند توقیف و افراد خاطی دستگیر می‌شوند.

وی از تلاش بی‌وقفه یگان حفاظت منابع طبیعی برای مبارزه به این پدیده سخن گفت و افزود: کشاورزان سعی کنند از ورود به حریم منابع طبیعی خودداری کنند و در موارد مشکوک مراتب را با منابع طبیعی شهرستان در میان بگذارند تا با حضور کارشناسان مرز منابع طبیعی و اراضی کشاورزی مشخص شود و پس از آن اقدام به شخم زمین‌های خود کنند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها