پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سالیانه بیش از 6 میلیون اصله نهال در نهالستان های منابع طبیعی استان ایلام تولید می شود.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6332
بازدید کل : 344652
آخرین بروزرسانی:
1 خرداد 1398 ساعت 8:51
بازدید : 230 15 مهر 1397 ساعت 11:36 شماره :52486

سالیانه بیش از 6 میلیون اصله نهال در نهالستان های منابع طبیعی استان ایلام تولید می شود.

 

حجت الله فتحی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: در دو نهالستان تخصصی شهرستان ایوان و مهران و شش نهالستان کوچک درشهرستان های دهلران، چرداول، آبدانان، سیروان سالیانه  بالغ بر 6 میلیون اصله نهال بومی و جنگلی تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام فتحی اظهار داشت: گونه های تولید شده در این نهالستان ها شامل کنار، اکالیپتوس، انواع آکاسیا، برهان، کهور، بنه، بلوط، مورد، شیشه شور، نخل زینتی، زبان گنجشک، داغداغان، ارغوان، اقاقیا، بادام کوهی می باشد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، سازگاری فراوانی با شرایط استان داشته و قابلیت کشت در جنگل های استان را دارند.

وی بابیان اینکه تمهیداتی برای افزایش سرانه فضای سبز و درختکاری در سطح عرصه های ملی و جنگلی استان ایلام اندیشیده شده است اضافه کرد: در این راستا از ظرفیت نهالستان های موجود استان بهترین استفاده را برای تولید وتأمین نهال در منطقه استفاده می کنیم.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در صدد هستیم از طریق بهبود وضعیت این نهالستان ها با نظارت کارشناسان اداره کل منابع طبیعی ظرفیت تولید نهال را افزیش دهیم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها