پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ایلام آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه مهار شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6908
بازدید کل : 344698
آخرین بروزرسانی:
1 خرداد 1398 ساعت 8:51
بازدید : 324 10 شهريور 1397 ساعت 9:30 شماره :51505

ایلام آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه مهار شد
 

معاون مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: گسترش آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه مهار شده اما کنده‌های درختان در حال سوختن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام یاسم خان‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام در رابطه با آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های کبیرکوه شهرستان ملکشاهی اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون آتش‌سوزی به طور نسبی مهار شده است.

معاون مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: با کمک نیروهای مردمی، دستگاه‌های اجرایی و پرسنل منابع طبیعی آتش‌سوزی تا حدود زیادی کنترل شده و در حال حاضر فقط تعدادی از کنده‌های درختان در حال سوختن است که آنها نیز با اقداماتی که در حال انجام است خاموش می‌شود.

وی در مورد نیاز به افراد بیشتر برای کمک به مهار آتش افزود: نیازی به اعزام نیروی جدید نیست، 150 نفر نیرو در حال حاضر در منطقه حضور دارند و نیروهای پشتیبان اداره کل منابع طبیعی هم به ما اضافه می‌شوند.

خان‌محمدی ادامه داد: شدت آتش‌سوزی کاملاً مهار شده و اگر مردم روشنایی می‌بینند این روشنایی مربوط به سوختن برخی کنده‌ها است که نیاز به زمانی تا حدود 48 ساعت دارد تا به طور کلی خاموش شوند.

وی در رابطه با امکان گستردگی آتش گفت: منطقه صعب‌العبور است و سراشیبی زیادی دارد اگر کنده‌ها به طور کامل خاموش نشوند احتمال اینکه دوباره آتش شعله‌ور شود وجود دارد ولی در حال حاضر احتمال اینکه آتش شعله‌ور شود ضعیف است.

مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه

محمد تاسمه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش نیروهای مردمی، بسیج و دستگاه‌های اجرایی آتش‌سوزی جنگل‌های کبیرکوه شهرستان ملکشاهی مهار شد.

فرماندار شهرستان ملکشاهی گفت: این آتش‌سوزی که در ارتفاعات کبیرکوه و در منطقه کمابین از دیشب اتفاق افتاد هم اکنون با تلاش تعدادی از نیروهای امدادی از منابع طبیعی، محیط زیست و به‌کارگیری نیروهای بسیج و ناجا و در کنار آنها همراهی گروه‌های مردمی به طور کامل مهار شده است.

وی با بیان اینکه این آتش‌سوزی در فاصله 6 کیلومتری شهر ارکواز شهرستان ملکشاهی اتفاق افتاد تصریح کرد: با توجه به نزدیک بودن محل آتش‌سوزی به شهر ارکواز با وجود صعب‌العبور بودن منطقه و نبود راه دسترسی در سریع‌ترین زمان ممکن عملیات اطفاء حریق انجام شد.

تاسمه در مورد میزان و علت آتش‌سوزی اظهار داشت: هنوز به طور مشخص نمی‌توان در مورد علت و میزان آتش‌سوزی اظهارنظر کرد اما بررسی‌های لازم در این رابطه انجام می‌شود.

وی افزود: نیروهاید امدادی همچنان در این منطقه حضور دارند تا اگر دوباره آتش شعله‌ور شود بتوانند عملیات مهار را انجام دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها