پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 28 کوره غیرمجاز تولید زغال در ایلام شناسایی شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 7177
بازدید کل : 344717
آخرین بروزرسانی:
1 خرداد 1398 ساعت 8:51
بازدید : 322 30 مرداد 1397 ساعت 8:27 شماره :51257

28 کوره غیرمجاز تولید زغال در ایلام شناسایی شد

 

سرهنگ فتحی مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: 28 کوره غیرمجاز تولید زغال در سطح اراضی جنگلی استان از ابتدای سال جاری تاکنون شناسایی و کشف شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا سرهنگ غلامرضا فتحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این رابطه تعداد هفت فقره پرونده متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی افزود: تعداد افراد متخلف شناسایی و دستگیرشده مرتبط با کوره های تولید زغال 16 نفر هستند که تحویل محاکم قضایی و قانونی شدند.

یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام یادآور شد: از این کوره های غیرمجاز مقدار 2 هزار و 20 کیلو گرم زغال کشف و ضبط شد.

فتحی تاکید کرد: امسال تولید کوره در جنگل به منظور تبدیل هیزم خشک به زغال از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ممنوع شده است، اما عده ای سودجو با ایجاد کوره های تولید ذغال در دل جنگل به صورت غیرقانونی اقدام به تولید و استخراج این فرآورده جنگلی کرده اند.

وی افزود: بیشتر مقادیر زغال و کوره های ایجاد شده از سوی متخلفان مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان ایلام و اراضی جنگلی این شهرستان بوده است.

به گزارش ایرنا، بیشتر زغال تولید شده به مصرف کبابی و قلیان سراها می رسد.

از گستره 2 میلیون هکتاری استان ایلام یک میلیون و 700 هزار هکتار آن را عرصه های ملی طبیعی تشکیل داده است که از این مقدار سهم جنگل های استان 640 هزار هکتار است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها