آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6025
بازدید کل : 254468
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 9:47
بازدید : 147 24 تير 1396 8:25 شماره :51190

كارگاه آموزشي حجاب و عفاف در اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام كارگاه آموزشي حجاب و عفاف با حضور مديركل، مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه، روابط عمومي و بانوان شاغل در اداره كل منابع طبيعي استان در محل سالن جلسات اين اداره كل برگزار گرديد.

دكتر احمدي مديركل منابع طبيعي استان ضمن تقدير و تشكر از زحمات و تلاش هاي بانوان اين اداره كل در انجام امور محوله گفت: رعایت حجاب و عفاف از مولفه های مهم جامعه اسلامی است و اشاعه آن بدون همکاری و مشارکت مردم و مسئولین امکان پذیر نیست.

ايشان اضافه کرد: رعایت حجاب و عفاف مختص زنان نیست و باید در بین تمامی اقشار جامعه این اصل نهادینه شود.

وي اشاعه و بسط فرهنگ حجاب و عفاف را از اولویتهای اين اداره كل خواند و گفت: باید پوشش حرفه ایی متناسب با شعار اسلامی را در كاركنان بیشتر از گذشته بسط داد.

در ادامه نيز حاج آقا هواسي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه گفت: 21 تيرماه سالروز قيام مردم مشهد عليه كشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاري شد.

ايشان گفت: روزي كه دژخيمان رضاخان، مردم معترض به كشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاك و خون كشيدند يكي از پليدترين توطئه هاي دشمنان اسلام در دوره معاصر كشف حجاب است.

رضاخان با طرح كودتاي 3 اسفند 1299 با حمايت و هدايت انگليس سركار آمد در صدد اجراي تز اسلام زدايي و جايگزيني ارزش هاي لبراليستي در جامعه بود كه از مهمترين پديده هاي اين طرح پديده كشف حجاب بود كه مجلس در 6 دي ماه 1307 قانون البسه را تصويب كرد كه بر اساس آن پوشش فرنگي براي مردم الزامي شد و مورد اعتراض مردم متدين، روحانيون و علما قرار گرفت و بيش از 1000 نفر در اين روز به دستور رضاخان در مسجد گوهرشاد به شهادت رسيدند.

ايشان در ادامه به آثار و اهميت حجاب اشاره نمود و گفت: از آثار حجاب موفقيت معنوي، مصونيت و آرامش و حفظ سلامت و زيبايي زن مي باشد.

در پايان نيز از بانوان نمونه تجليل به عمل آمد و به تعداد بانوان در اداره كل و شهرستان ها يك قواره چادر اهدا گرديد.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها