آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 6014
بازدید کل : 254462
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 9:47
بازدید : 177 22 خرداد 1396 11:5 شماره :50509

مديركل منابع طبيعي استان: شبكه هاي اجتماعي بايد حفاظت از منابع طبیعی را به یک فرهنگ تبدیل کنند.

در نشست هم انديشي مديران شبكه هاي اجتماعي استان با مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كه در محل سالن جلسات اين اداره كل واقع در پارك جنگلي چغاسبز برگزار گرديد دكتر احمدي با تأکید بر نقش شبكه هاي اجتماعي در فرهنگ سازی و ارتقای بینش عمومی در جامعه گفت: رسانه ها باید حفاظت و احیای منابع طبیعی را به یک فرهنگ تبدیل کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلام دكتر احمدي مديركل منابع طبيعي استان با اشاره به اهميت نقش شبكه هاي اجتماعي در امر اطلاع رساني گفت: در جهان امروزی، وسایل ارتباط جمعی از مهم ترین ارکان اطلاع رسانی و فرهنگ سازی هر جامعه به شمار می آید. این ابزار به افراد جامعه کمک می کند تا در مسیر و خط مشی معین خود موفق تر و با آگاهی و اطلاعات بیشتری حرکت کنند.

ايشان گفت: وسایل ارتباط جمعی در چگونگی تعامل متقابل شهروندان تأثیر می گذارد و کنش ها را جهت دار و متناسب با دیگر ابعاد جامعه می سازد. بدون شک، رسانه های همگانی دارای کارکردهای متفاوت و متعدد، در دو بعد مثبت و منفی هستند.
وی خاطر نشان کرد: این ابزار می تواند به افراد کمک کند تا در مسیر درست و صحیح حرکت کنند و بستر پیدایش هنجارها و ارزش های تازه اجتماعی و تغییر در شیوه رفتار افراد را فراهم نماید.
دكتر احمدی افزود: رسانه ها در پیدایش عادات تازه، شکل گیری فرهنگ های جدید منطقه ای و جهانی و تغییر در رفتار و خلق و خوی انسان نیز سهمی بزرگ بر عهده دارند.
وي همچنين فرهنگ سازی را یکی از عوامل مؤثر در جلوگیری از تخریب و حفظ منابع طبیعی دانست و گفت: با فرهنگ سازی می توان زمینه مشارکت هرچه بیشتر مردم را در حفاظت از عرصه های طبیعی فراهم کرد.
مديركل منابع طبيعي استان گفت: شبكه هاي اجتماعي باید سواد اطلاعاتی و رسانه ای در خصوص اهمیت منابع طبیعی و این ثروت ملی و حفظ آن در جامعه را توسعه و ترویج دهند.
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها