پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تاثیر مستقیمی بر مدیریت خاک و آب دارد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 2471
بازدید کل : 234526
آخرین بروزرسانی:
27 خرداد 1397 9:37
بازدید : 51 2 خرداد 1397 8:52 شماره :49086
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان
اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تاثیر مستقیمی بر مدیریت خاک و آب دارد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت
اجرای طرح های آبخیزداری وآبخوانداری علاوه برمدیریت آب وخاک ، تاثیر مستقیم در کشاورزی دهگلان دارد
به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان سعدی نقشبندی در بازدید از حوزه آبخیز کریم آباد دهگلان به همراه فرماندار دهگلان گفت: اولویت کاری ما مطالعه و شناسایی مناطقی در حوزه آبخیز است که بتوانیم  طرح و عملیاتهای آبخوان داری را در آن محل انجام دهیم.
 وی افزود: کار آبخوان داری از کارهایی است که ما می توانیم  مدیریت آب را قبل از اینکه به سمت سدها ورود پیدا کند در هر حوزه آبریز انجام دهیم 
وی اضافه کرد: کار آبخوان تزریق مصنوعی آب به حوزه سفره های آب زیر زمینی است که در نتیجه اجرای موفق طرح مانند طرح آبخوان داری و آبخیزداری حوزه کریم آباد باعث تقاضای احیای سکونت در روستای خالی از سکنه کریم آباد شده است.
 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: با تزریق مصنوعی  آب به سفره های زیر زمینی بیلان آب در چاههای محدوده آبخوان دارای افزایش یافته و هیچ چاه آبی تعمیق نشده بلکه باعث بالا فتن بیلان آنها شده و توانسته  مبنای توسعه کشاورزی در آن گنجانده شود.
نقشبندی اظهار داشت:با حمایت فرماندار محترم دهگلان می توان پروژه های مشابه را درسایر نقاط منطقه و در آینده نزدیک مطالعه و اجرا نمود که می توان نقش اساسی در بعد گردشگری شهرستان هم می  ایجاد کند  

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت:  اینکار در موضوع پایین رفتن سفره های آب زیر زمینی در حوزه آبخیزداری خصوصا در چاههای که در نزدیکی طرح و عملیات آبخوان قرار گرفته اند بیلان آب مثبت شود و باعث دلگرمی کشاورزان شده تا در تکنولوژی و بحث آبیاری نوین که در حال حاضر در د ست اجرای سازمان جهاد کشاورزی است بهرمند شوند و از آبیکه در اختیار دارند استفاده بهینه نمایند.

در این بازدید جمال ارشدی فرماندار دهگلان گفت: با توجه به اینکه این منطقه قطب کشاورزی استان است باید منابع آبی و نوع کشت کنترل شود و اگر اینکار صورت نگیرد بزرگترین فشار برای منطقه است.
 وی با بیان اینکه در طول زمان استفاده بیش از حد از آبهای زیرزمینی و سطحی صورت گرفته است و تنها راه حل کنترل آن عواملی است که باعث این تخریب شده اند.
  فرماندار دهگلان با اشاره به وجود بزرگتترین شهرک صنعتی و کشاوری عمده اظهار داشت: نباید درشهرستان با این اوصاف چیزی بنام بیکاری در شهرستان تعریف می شد.

 ارشدی گفت: نگاه  ما نگاه توسعه شهرستان است و در بحث توسعه  تنها یک شاخص نیست بلکه باید کل شاخص ها مد نظر قرارگیرد.

 

embed'> انتهای پیام پیمان فتاحی کارشناس روابط عمومی

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها