پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نهالکاری 200 هکتار از عرصه های بیابانی شهرستان مهران توسط کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 12812
بازدید کل : 304835
آخرین بروزرسانی:
27 بهمن 1397 10:27
بازدید : 468 18 بهمن 1396 11:3 شماره :46631

نهالکاری 200 هکتار از عرصه های بیابانی شهرستان مهران توسط کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در ششمین روز از دهه مبارک فجر مدیرکل، معاونین و کارکنان این اداره کل اقدام به نهالکاری در طرح توسعه جنگل و مقابله با گرد و غبار در منطقه آبزیادی شهرستان مهران نمودند.

دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: طرح 2 هزار هکتاری منطقه آبزیادی مهران یکی از مهمترین طرح های افتتاح شده در دهه مبارک فجر است که به منظور پیشگیری از بیابان زایی و ورود پدیده گرد و غبار به استان در حال اجرا می باشد. 

ایشان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران افزود: کارمندان سرمایه های ارزشمند انسانی و بی بدیل ادارات و سازمان ها هستند که تکامل و پیشرفت هر مجموعه ای به نیروی انسانی آن بستگی دارد. 

ایشان در ادامه وظیفه کارکنان منابع طبیعی را در امر حفاظت، توسعه، احیا و بهره‌برداری از منابع ارزشمند الهی سنگین و پرمسئولیت خواند.  

وی گفت: تاکنون 50 هزار هکتار از دشت ها و مناطق بیابانی استان ایلام برای مقابله با پدیده ریزگردها نهال کاری و جنگل کاری شده و قرار است اجرای طرح نهال کاری با استان های همسایه استان ایلام در کشور عراق تداوم یابد. 

لازم به ذکر است که جنگل کاری های شهرستان مهران این شهرستان را به یکی از شهرستان های سرسبز استان و کشور تبدیل نموده است که نقش اساسی در تلطیف هوا، ایجاد تفرجگاه، ذخیره نزولات آسمانی، تثبیت خاک و اکوسیستم منطقه دارد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها