پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افتتاح طرح نهالکاری 2 هزار هکتاری منطقه آبزیادی شهرستان مهران به مناسبت آغاز دهه فجر
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 13164
بازدید کل : 304866
آخرین بروزرسانی:
27 بهمن 1397 10:27
بازدید : 286 14 بهمن 1396 9:24 شماره :46512

افتتاح طرح نهالکاری 2 هزار هکتاری منطقه آبزیادی شهرستان مهران به مناسبت آغاز دهه فجر
 

همزمان با آغاز گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در نخستین روز از دهه مبارک فجر طرح نهال کاری ۲ هزار هکتاری منطقه آبزیادی شهرستان مهران با حضور استاندار و هیئت همراه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام استاندار ایلام در حاشیه برگزاری افتتاح این طرح اظهار داشت: این طرح بزرگ به منظور پیشگیری از بیابان زایی و ورود گرد و غبار به استان می باشد.

وی افزود: در سال ۹۶ با وجود اینکه از لحاظ بودجه با محدودیت زیادی رو به رو بودیم اما در منابع طبیعی، حدود ۵ هزار هکتار نهال کاری در حال اجرا می باشد و امروز شاهد شروع به کار کاشت ۲ هزار هکتار نهال در عرصه های شهرستان مهران هستیم.

وی گفت: تاکنون ۵۰ هزار هکتار از دشت ها و مناطق بیابانی استان ایلام برای مقابله با پدیده ریزگردها نهال کاری و جنگل کاری شده و قرار است اجرای طرح نهال کاری با استان های همسایه استان ایلام در کشور عراق تداوم یابد.

طرح نهال کاری منطقه آبزیادی شهرستان مهران یکی از طرح های مهم برای مقابله با پدیده گرد و غبار می باشد که قرار است در اجرای آن ۲۰۰ هزار اصله نهال کاشت شود.

علاوه بر شهرستان گرمسیری مهران در شهرستان های ایلام، دهلران، آبدانان و ایوان نیز ۳ هزار هکتار طرح نهال کاری در سال جاری اجرا شده و قرار است که در سال آینده ۱۵ هزار هکتار از مناطق بیابانی شهرستان های گرمسیری مهران و دهلران نهال کاری شود طرحی که در دراز مدت  به کاهش آسیب های ناشی از گرد و غبار و ریزگردها در این مناطق کمک خواهد کرد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها