پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری جلسه شورای فرهنگی اقامه نماز در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 4697
بازدید کل : 284671
آخرین بروزرسانی:
21 آذر 1397 10:4
بازدید : 415 17 دی 1396 13:22 شماره :45927

برگزاری جلسه شورای فرهنگی اقامه نماز در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام

جلسه شورای فرهنگی اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با حضور مسئول ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه و اعضاء این شورا در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام حجت الاسلام هواسی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل در این جلسه با اشاره به اقدامات و برنامه های فرهنگ سازی و توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: اگر هدف آفرینش را عبودیت بدانیم برترین نماد عبودیت بحث نماز است.

وی با بیان اینکه خلوص نیت در ترویج فرهنگ دینی نقش بسزایی دارد گفت: مسئولان و متولیان فرهنگی علی الخصوص پرچمداران اقامه نماز در جامعه بار سنگینی بر دوش دارند و پذیرش چنین مسئولیتی نیازمند مراقبت از نفس است و باید رفتار و کردار و گفتارمان را مدیریت کنیم.

در ادامه نیز دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به آیه 6 سوره الرحمن که می فرماید « النجم و الشجر یسجدان » گیاهان و درختان خداوند را سجده می کنند گفت: کارکنان اداره کل منابع طبیعی استان به دلیل ارتباط مستقیم با طبیعت با تدبر بیشتری به جریان آفرینش و مسائل دینی می نگرند.

ایشان افزود: جایگاه و اهمیت نماز بر سایر فعالیت های فرهنگی ارجح تر است و تبلیغ مستمر تأثیر بسزایی در انتشار فرهنگ اهل بیت دارد که باید در این راستا تلاش و از همه ظرفیت ها استفاده نمود.

مسئول ستاد اقامه نماز در استان نیز گفت: یکی از مهم ترین دستوراتی که در اسلام سفارش زیادی به آن شده نماز است، رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«از من نیست کسی که نماز را سبک بشمارد. به خدا قسم هر کس نماز واجبش را از اول وقت به تأخیر بیندازد، در حوض کوثر نزد من نخواهد آمد و شفاعت من در  روز قیامت  نصیب او نمی گردد».

ایشان در ادامه افزود: نماز یکی از فریضه های مهم و اصلی اسلام است که به عنوان دومین رکن اسلام قرار گرفته است و پلی ارتباطی بین خدا و بنده اش است. در نماز، بنده دلش را برای راز و نیاز با خدایش باز می کند و شروع به حرف زدن، ستایش کردن و درخواست از خداوند می کند و نهایت بندگی اش را برای خداوند به منحصه ی ظهور می گذارد.

در پایان این مراسم نیز مسئول ستاد اقامه نماز استان از مدیرکل و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان یکی از ادارات برتر استان در خصوص انجام فعالیت فرهنگی و ترویج اقامه نماز تقدیر و تشکر نمود .
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها